Geny to nie wszystko

Dla prawidłowego rozwoju płodu niezwykle ważne jest dieta przyszłej mamy. Kobiety w ciąży powinny przyjmować nie tylko kwas foliowy i witaminy grupy B, ale ich dieta powinna być bogata w cholinę. Co to takiego i w jakich produktach można ją znaleźć? Jak na organizm dziecka w łonie matki wpływa niedobór choliny?

Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog i położnik prof. Romuald Dębski.
Kliknij na obrazek aby odtworzyć materiał

 Źródło: Dzień Dobry TVN
genyciazajpg.jpg

Jestem w ciąży

Kiedy kobieta widzi na teście ciążowym upragnione dwie kreseczki – zmienia się całe jej dotychczasowe życie. Również w życiu jej partnera zachodzą wówczas nieodwracalne zmiany. Oboje budują zupełnie nową rzeczywistość, opartą na innych niż dotychczas priorytetach. Od teraz są rodzicami – kierują się przede wszystkim potrzebami swojego dziecka. A w konsekwencji tak wielu różnych, zachodzących na niemal wszystkich płaszczyznach życia zmian, okres ten jest wyjątkowo wymagający dla obojga – zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.


Przyszła mama musi liczyć się z tym, że pojawią się dolegliwości w ciąży, takie jak np. nudności. Musi też wiedzieć, co robić, jeżeli pojawi się przeziębienie w ciąży. Przyszły tata powinien zaś wiedzieć, jak wygląda żywienie kobiety w ciąży – jakich produktów będzie ona w najbliższym okresie najbardziej potrzebować, które są niezbędne do zadbania o prawidłowy rozwój dziecka i całkowicie bezpieczne, a których oboje powinni się kategorycznie wystrzegać. W związku z mnogością pytań i niejasności – radzimy i pomagamy przejść przez ten wymagający czas.

Kategorie

ostatnie posty